Krajské kolo žákovského mistrovství republiky ve zpracování textů

Ve dnech 1. a 2. února proběhla krajská kola Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů 2023. Pět soutěží absolvovali žáci distančně ze škol:

  • opis textu,
  • korektura textu,
  • audiotranscription,
  • záznam mluveného slova,
  • wordprocessing.

Celkem se ve všech soutěžích zúčastnilo 640 žáků z 80 škol z celé České republiky.

Naši školu reprezentovali v krajském kole žákovského mistrovství republiky ve zpracování textů žáci Valentýn Odvárka (2. ročník oboru obchodní akademie), Petr Šindelář (1. ročník oboru obchodní akademie) a Cyril Broža (1. ročník oboru elektrikář). Valentýn Odvárka zvítězil s obrovským náskokem ve stěžejní soutěži Opis 10 minut s penalizací 50 úhozů za chybu a nominoval se tím na finále mistrovsví ČR. Dosáhl 4121 čistých úhozů, což je o 670 více než loni! Dobře mu sekundoval další student naší školy Cyril Broža, pro kterého je psaní jen koníčkem, a skončil na 6. místě jen díky vysokému počtu chyb. Velmi dobrým výkonem se prezentoval Petr Šindelář, který za 10 minut neudělal jedinou chybu a skončil na 14. místě.

V celostním finále, které proběhne koncem března 2023 na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkovův Brod, bude naši školu reprezentovat žák Valentýn Odvárka. 

Výsledkové listiny včetně postupujících do celostátního finále byly zveřejněny na našich webových stránkách zde.

Výpis článků