Nultá hodina autoškoly

NULTÁ HODINA AUTOŠKOLY
 
V úterý 19. prosince se naši třeťáci a čtvrťáci zúčastnili projektu Nultá hodina autoškoly, což je celorepublikový projekt, který je věnovaný problematice mladých začínajících řidičů v silniční provozu. V šesti navazujících vyučovacích hodinách se zúčastnili zajímavých workshopů na témata, které se váží k prvním měsícům za volantem.
 
V rámci přednášky BESIPu se studenti ponořili do příčin dopravních nehod pohledem statistiky a základů bezpečné jízdy. U Policie ČR si teoreticky i prakticky vyzkoušeli průběh silniční kontroly a diskutovali o problematice konzumace návykových látek a řízení. Prostřednictvím hasičů se naučili základům první technické pomoci u dopravní nehody. Důležité otázky psychologie řízení konzultovali na čtvrtém stanovišti, které zajišťoval akreditovaný dopravní psycholog. Vše bylo zakončeno společným sledováním dokumentu 13 minut s tématem života viníků dopravních nehod.
 
Děkujeme BESIPu za zprostředkování a realizaci projektu a všem našim (nejenom) začínajícím řidičům přejeme mnoho šťastných kilometrů bez nehod!

Výpis článků