Předvánoční výlet do Vídně

Adventní Vídeň

           Dne 13. prosince 2023 jsme se zúčastnili, jako vybraní žáci školy VOŠ, OA a SOUT Chotěboř, zájezdu do předvánoční Vídně. Vídeň nás přivítala vánočními trhy konanými u radnice, což byla naše první zastávka. Trhy byly i přes den opravdu krásné. Dalšími památkami, které jsme navštívili, byla dvě muzea, Muzeum historie a Muzeum přírody. Poté jsme měli možnost si prohlédnout budovu parlamentu ozdobenou sochařským uměním, pomník Marie Terezie a majestátní sídlo Habsburků, Hofburg. Pak jsme se přesunuli ke katedrále svatého Štěpána, kde se nacházela spousta restaurací, stánků s jídlem, značkových obchodů apod., takže jsme zde dostali i rozchod, abychom se tu mohli trochu více porozhlédnout.

            Zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků, byl nádherný a obrovský. Působil stejně zajímavě zvenku i zevnitř. Barokní výzdoba dodávala zámku ještě větší luxus. Obrovská, ozdobná zrcadla, křišťálové lustry, krásný ručně zpracovaný nábytek, honosné obrazy a další znaky královského a panovnického života – to vše upoutalo naši pozornost.  Část z nás, které zajímá spíše technika, se vydala do Technického muzea.

            Místo před zámkem opět zdobily trhy a velký vánoční stromek. Po asi hodině volna na trzích už na nás čekal autobus domů. Vánoční Vídeň určitě stojí za návštěvu, navodí vám opravdovou vánoční náladu. I v jiném období je Vídeň krásná, radnice, parlament, Hofburg, to vše jsou úžasné, majestátní památky, které stojí za to vidět na vlastní oči.

 

                                                                                                                                                                  Za studenty napsala Olga Jáchymová, 3. M

Výpis článků