Sportovně - jazykový kurz žáků druhých ročníků

Sportovní a jazykový kurz v Horním Bradle

               Sportovní a jazykový kurz OA a SOUT Chotěboř trval pět dní. V pondělí jsme celá třída 2. M společně s třídou 2.L vyrazila do Prahy. Zde jsme se zúčastnili prohlídky Národního muzea, kde jsme si prohlédli zajímavé expozice, např. k tématu heydrichiády. Ve tři hodiny odpoledne jsme se vydali z Prahy do finální destinace, kterou bylo rekreační centrum Horní Bradlo.  Hned po příjezdu byly žákům přiděleny klíče od chatek. Den byl zakončen večeří. Další dny už byly zaměřeny na sport a anglický jazyk.

Všechny následující dny se začínalo, jak jinak než vydatnou snídaní, po snídani následovaly sportovní aktivity nebo jazykový kurz angličtiny. Tyto aktivity probíhaly dopoledne i odpoledne. Po aktivitách žáci dostali volný čas, který mohli využít na to, aby si mohli zajít například do bazénu, na workoutové hřiště nebo se seznamovat s ostatními spoluúčastníky nebo jinými školami.

V úterý ráno jsme se po snídani připravili na aktivity, které na nás čekaly. Bohužel nás při naší první sportovní aktivitě zastihl déšť. Po náročném běhu, který naštěstí všichni zvládli, jsme šli na oběd a po zbytek dne jsme měli volno, které jsme využili například pro hraní fotbalu.

Ve středu ráno jsme měli za úkol doběhnout do blízké vesnice Přemilov a opsat článek o historii vesnice. Po obědě jsme hráli baseball. Vše doprovázela výuka angličtiny.

            Čtvrtý den ráno jsme se učili bezkontaktní americký fotbal. Po obědě pro nás byla připravena hodina angličtiny s pane Craigem Sturgis. Také jsme si vyzkoušeli bojové umění a sebeobranu.

Na poslední den, pátek, byla naplánovaná velká výprava, která začínala v Horním Bradle a končila v Chotěboři. Kvůli této výpravě si žáci museli přivstat a vše zabalit, poté se mohlo vyrazit na cestu domů. Cesta byla dlouhá, strastiplná a vysilující, ale to nezabránilo žákům druhých ročníků v pokoření této cesty.

Žáci 2. M VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

Výpis článků