Třetí v regionálním kole Mistroství České republiky v oboru Truhlář

Dne 14. 11. 2023 se naši studenti zúčastnili regionálního kola soutěže Mistrovství České republiky v oboru Truhlář pro Jihočeský kraj a Kraj Vysočina. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 žáků z 9 škol. Za Kraj Vysočina se zúčastnily střední školy z Chotěboře, Jihlavy, Nového Města na Moravě, Pelhřimo-va, Třebíče a Třeště. V rámci Jihočeského kraje soutěžily střední školy z Dačic, Tábora a Trhových Svinů.

Soutěžící měli za úkol ve velmi krátkém časovém limitu pěti hodin vyrobit každý jednu dřevěnou stoličku, kterou vyráběli s předem připraveného materiálu za použití pouze ručního nářadí. Soutěž tak byla vlastně částečně rychlým opakování skoro zapomenutých dovedností prvního ročník, předběžnou přípravu na blížící se závěrečnou zkoušku. Hlavně se však jednalo o nekompromisní souboj dlát a pilek o nejhezčí výrobek, který se ne všem studentům podařilo dokončit. Naší školu na soutěži reprezentoval Jan Klement z 3. HB, který obsadil těžce vydobyté třetí místo v rámci Kraje Vysočina a páté místo ze všech soutěžících. Druhý náš soutěžící s trochou pomyslné smůly Martin Pešek ob-sadil celkové sedmé místo. Oběma našim studentům děkujeme a blahopřejeme.

První místo získal Vít Zykan z Nového Města na Moravě, druhé místo obsadil Michal Janoušek z Třebíče a na třetím místě skončil Adam Kepka z Dačic. Do republikového finále, které se uskuteční dne 29. února 2024 v ISŠ Slavkov u Brna, postupují vítězové krajských kol. Kraj Vysočina bude reprezentovat Vít Zykan a Jihočeský kraj Adam Kepka.

Výpis článků