V neděli 10. března 2019 jsme vyrazili s osmi člennou posádkou (Lukáš - mechanik-elektrotechnik, Marek-mechanik strojů a zařízení, Klára – návrhářka nábytku a CNC programátorka,Víťa - mechanik-elektrotechnik, Tomáš z obchodní akademie, naši učitelé pan Sejfi s panem Provazníkem a pan řidič) na dobrodružný týdenní pobyt do holandského města Druten, které se nachází přibližně 940 km od města Chotěboř. Jednalo se již o čtvrté a také poslední projektové setkání partnerů projektu Erasmus+ s názvem „I am a STAR“, který je financovaný z prostředků Evropské Unie.

 Vzhledem k tomu, že cesta byla opravdu dlouhá, využili jsme možnosti navštívit cestou Drážďany a německou metropoli Berlín, kde jsme také přespali. Viděli jsme spoustu krásných památek například palác Zwinger v Drážďanech, prošli jsme se po nábřeží Labe a v Berlíně jsme navštívili Braniborskou bránu, Mercedes Benz-Gallery a někteří z nás také budovu Reichstagu.

 Po příjezdu do Drutenu nás čekalo milé přivítání a příjemné setkání čtyř národů – Čechů, Poláků, Holanďanů a Italů. Zahájení začalo seznámením s novými členy projektu Erasmus+ a prezentací jednotlivých týmů. Následně jsme byli rozděleni do rodin, ve kterých jsme celý týden pobývali. V následujících dnech jsme navštěvovali různé společnosti se zaměřením na odvětví strojírenské, elektrotechnické a zemědělské. V mezinárodních týmech jsme plnili různé projektové úkoly a jejich výsledky jsme na konci týdne prezentovali. Také jsme navštívili Muzeum pro nevidomé, kde jsme se snažili vžít do role lidí, kteří přišli o zrak, a Feestexpert shop, který se zabývá kostými na karnevalové pochody a párty. Poslední den byl zakončený předáním certifikátů, závěrečným rautem a zábavným karnevalovým tancem čtyř národů. Pak už nás čekalo jen loučení s přáteli a dlouhá cesta domů. Myslím si, že tento poslední týdenní pobyt jsme si užili a také jsme se sešli jako dobrá parta. Ale teď už žezlo musíme předat jiným studentům. 

                                                                                                                                                                                      Klára Scheidlová

                                                                                                                                                         3. ročník oboru Návrhář nábytku a CNC programátor

Výpis článků