Regionální kolo soutěže odborných dovedností oboru obráběč kovů

Střední odborné učiliště tradičně uspořádalo za podpory Kraje Vysočina, města Chotěboř a firem DAKO-CZ a.s. Třemošnice, GCE s.r.o. Chotěboř a Chotěbořské strojírny, a.s. Chotěboř ve dnech 14. a 15. března 2023 v rámci celostátního projektu České ručičky již 11. ročník regionálního kola soutěže s názvem KOVO Junior 2023. Soutěž byla určena pro žáky strojírenského učebního oborů obráběč kovů a pro studenty z Kraje Vysočina byla zároveň jako postupová do celostátního kola, které se bude konat ve dnech 17. – 19. 4. 2023 na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 14 studentů ze sedmi středních škol Kraje Vysočina. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedl v kategorii jednotlivců vítěz soutěže, žák 3. ročníku Střední odborné školy Jana Tiraye Velká Bíteš Aleš Kindler a družstvo ve složení Aleš Kindler a David Křivánek ze Střední odborné školy Jana Tiraye Velká Bíteš, kteří obsadili první místo v kategorii družstev.

Naši školu reprezentovali žáci Václav Procházka (3. ročník) a Dominik Duben (2. ročník) a zdárně konkurovali svým soupeřům. Nakonec obsadily slušné 4. a 8. místo v soutěži jednotlivců a v soutěži družstev jim patřilo celkově 3. místo. Za předvedený výkon a reprezentaci školy určitě zaslouží poděkování a věříme, že získané zkušenosti dokáží zúročit v příštím soutěžním ročníku.

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z práce na konvenčním soustruhu a frézce, kde se vyráběly dvě součásti podle výkresové dokumentace z připravených polotovarů. Soutěžící zde prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžních výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel. Následně pak soutěžící vyhodnocovali naměřené údaje.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v prostorách staré radnice v Chotěboři za přítomnosti místostarosty města Chotěboře Ing. Tomáše Škaryda a zástupců firem DAKO-CZ a.s. Třemošnice a GCE s.r.o. Chotěboř. Všichni soutěžící obdrželi hodnotné ceny, které do soutěže věnoval pořadatel soutěže, Kraj Vysočina, firmy DAKO-CZ a.s. Třemošnice a GCE s.r.o. Chotěboř.

Výsledky soutěže

Družstva:

1. místo - Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš

2. místo - G, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

3. místo - VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

Jednotlivci:

1. místo - Aleš Kindler, Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš

2. místo - Vojtěch Kramář, G, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

3. místo - Radek Křivánek, Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš

Výpis článků