Studenti VOŠ, OA a SOUT Chotěboř bodují v soutěžích

Jarní období školního roku se tradičně nese ve znamení soutěží v odborných dovednostech žáků. Letos již soutěže probíhali opět prezenčně a v plném rozsahu tak, jak tomu bylo v době před covidem. Naši žáci sklízeli úspěch napříč obory. V ekonomických oborech již delší dobu obsazuje přední příčky v soutěžích v písemné elektronické komunikaci Valentýn Odvárka, žák druhého ročníku oboru FIREMNÍ MANAGEMENT. Jeho posledním úspěchem je celkově 30. místo (redukovaně 7. místo mezi Čechy) v mezinárodní soutěži Intesteno 2023. Úspěšně nás reprezentoval i Adam Hanousek, student třetího ročníku, a to v krajském kole ekonomické olympiády. Student druhého ročníku stejného oboru, Arnošt Neuman, vybojoval v silné konkurenci 5. místo v okresním kole olympiády v anglickém jazyce.

Tadeáš Burian a Daniel Kalenda, studenti 3. ročníku oboru SEŘIZOVAČ A PROGRAMÁTOR CNC STROJŮ, obsadili 3. místo v krajském kole soutěže Kovo Junior 2023. David Klepetko, student čtvrtého ročníku oboru MECHANIK STROJŮ A ZAŘÍZENÍ, nás úspěšně reprezentoval na soutěži ve sváření, která se konala v Moravských Budějovicích.

Naši ELEKTRIKÁŘI Vojtěch Pleskač a Michael Hais byli druzí v Kraji Vysočina v kategorii silnoproud. V kategorii slaboproud nás na stejné soutěži reprezentovali studenti třetího ročníku oboru MECHANIK ELEKTROTECHNIK, a sice Patrik Lacman a Vít Pavliš. Soutěž se konala na Střední průmyslové škole v Třebíči.

Studenti oboru PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE Gabriel Kocúr a Mikuláš Hirš společně se studenty oboru MECHANIK ELEKTROTECHNIK Milanem Kadlecem aŠtěpánem Kubátem a žáky ZŠ Buttulovaobsadilipod vedením odborníků z havlíčkobrodské firmy B:TECH 2. místo v soutěži TALENTY PRO FIRMY.

Výpis článků